Kviečiame nominuoti inovatyviausius lietuvos mokytojus

Šeštus metus organizuojami Inovatyviausių mokytojų apdovanojimai kviečia aplikuoti ir nominuoti mokytojus, kurie nuolatos tobulina savo pedagogines kompetencijas ir ruošia mokinius ateičiai.

Šia iniciatyva dėkojame mokytojams ir siekiame skatinti juos dalintis gerosiomis patirtimis, dirbant su savo mokiniais naudoti šiuolaikiškus ir veiksmingus ugdymo metodus ir parodyti, kad Lietuvoje turime puikių pedagogų. 

 

Aplikavimo ir nominavimo anketa mokytojams.
Aplikavimo ir nominavimo anketa mokyklų vadovams.

Ką reiškia būti inovatyviu?

Inovacijos švietime turi būti suprantamos plačiai. „Svarbu suprasti, kad inovacija nėra lygu naujausios kartos technologija. Be abejo, jos gali reikšmingai praturtinti ugdymo procesą, bet svarbiausia visų naudojamų metodų tikslingumas ir veiksmingumas. Juk ne mėgintuvėliai ugdo, o mokytojai, kurie su turimais resursais randa būdus, kaip geriausiai padėti kiekvienam domėtis ir augti“, – sako apdovanojimus organizuojančios asociacijos „Žinių ekonomikos forumo“ direktorius Arminas Varanauskas.

Nors visi inovatyviausi yra skirtingi, jie pasižymi keliomis bendromis savybėmis. Tokie mokytojai yra linkę bandyti naujus ugdymo metodus, noriai dalinasi gerosiomis patirtimis su kolegomis, su jais bendradarbiauja. Žinoma, jų veikla neapsiriboja pamokomis – jie įgyvendina įvairias švietimo inciatyvas, dalyvauja projektuose, vykdo ekspertinį darbą rajono, regiono, valstybės ar tarptautiniu lygmeniu. Galiausia, jie pasižymi XXI a. būtinomis kompetencijomis – nuolat siekia tobulėti, ugdyme naudoja šiuolaikines technologijas.

Renkami ir mokyklų vadovai

Kartu su septyniomis inovatyviausių mokytojų nominacijomis teikiama ir papildoma – metų mokyklos vadovei (-ui). Į ją pretenduojantiems kriterijai yra vadybinis profesionalumas – efektyvus vadovavimas, strategiškumas, partnerysčių kūrimas; lyderystė – dalyvavimas papildomose veiklose (mentorystė, neformalūs užsiėmimai, ekspertinis darbas rajono, regiono, valstybės ar tarptautiniu lygmeniu) bei mokyklos rezultatai – mokyklos atvirumas, papildomų projektinių galimybių išnaudojimas.

Kaip ir praėjusiais metais, dėmėsys bus skiriamas ir mokytojų bei mokyklų vadovų patirtims su nuotoliniu mokymu(si). „Renkant inovatyviausius vertinsime platesnį spektrą kriterijų, žiūrėsime į jų naudotus nuotolinio ugdymo metodus bei įdėtas pastangas padedant visai mokyklos ar mokytojų bendruomenei pereiti prie kitokio mokymo(si)“ – papildo A. Varanauskas.

Mokytojai bei mokyklų vadovai kviečiami pildyti anketas iki lapkričio 21 d. Pasibaigus šiam laikotarpiui, komisija, sudaryta iš švietimo ekspertų bei verslo lyderių, iš visų aplikavusių išrinks tris geriausius kiekvienoje apdovanojimų nominacijoje. Su atrinktais kandidatais bus vykdomi virtualūs pokalbiai, o po jų, gruodžio 16 d. vyksiančioje iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje, bus skelbiami šių metų nugalėtojai.