Šeštą kartą apdovanoti inovatyviausi Lietuvos mokytojai

Gruodžio 16 d. iškilmingos apdovanojimų ceremonijos metu paskelbti ir pasveikinti septyni inovatyviausi Lietuvos mokytojai bei metų mokyklų vadovas.

Lietuvos Respublikos Vyriausybės globojami ir jau šeštus metus vykstantys Inovatyviausių mokytojų apdovanojimai buvo proga šaunausius Lietuvos pedagogus pasveikinti gyvai! Apdovanojimų metu pasveikinti 2021-ųjų ir 2020-ųjų metų nominacijų laureatai ir nugalėtojai, o verslo, švietimo lyderiai bei politikos atstovai dalinosi padėkomis mokytojams už atkaklų darbą, ugdant mūsų šalies jaunąją kartą – mokinius.

Šiemet sulaukėme net 122 aplikuojančių mokytojų ir dar virš 150 nominuojamų aštuonioms nominacijoms, iš kurių laimėtojais tapo:

  • Inovatyviausia biologijos, chemijos mokytoja – Rasa Žemaitaitienė (Vilniaus licėjus)
  • Inovatyviausia kalbų mokytoja – Vaida Ambrasaitė (Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazija)
  • Inovatyviausias matematikos, IT mokytoja – Vilija Dabrišienė (KTU inžinerijos licėjus)
  • Inovatyviausias menų, technologijų mokytoja – Jolita Stapurevičiūtė (VGTU inžinerijos licėjus ir Vilniaus „Minties“ gimnazija)
  • Inovatyviausia pradinio ugdymo mokytoja – Dalia Paleckienė (Alytaus Šv. Benedikto gimnazija)
  • Inovatyviausias socialinių dalykų mokytojas – Mindaugas Norkevičius (Kauno Juozo Urbšio progimnazija)
  • Inovatyviausia fizikos mokytoja – Valentina Rakužienė (Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija)

Papildoma nominacija skirta ir inovatyviems mokyklos vadovams. Atsižvelgus į vadybinį profesionalumą, lyderystę, mokyklos rezultatus ir nuotolinio mokymosi sėkmę, metų mokyklos vadove buvo išrinkta Daina Valackienė, Vilniaus ,,Sietuvos’’ progimnazijos direktorė. 

Nugalėtojai buvo išrinkti atsižvelgiant ne tik į mokytojų užpildytas anketas, kuriose šie nupasakojo savo pedagoginę ar vadybinę veiklą, tačiau ir į individualius apdovanojimų komisijos bei atrinktų pedagogų pokalbius. Inovatyviausiems mokytojams skiriami 1000 Eur piniginiai prizai bei kelionė į pasirinktą tarptautinę konferenciją ar galimybė tobulinti pedagogines kompetencijas pagal pasirinktus virtualius kursus.

 Inovatyviausių mokytojų apdovanojimai 2021 – iniciatyva, kurios tikslaspasakyti AČIŪ žmonėms „kuriantiems ateitį“ – tad sakome ačiū – Jums, Mokytojai!