Organizatoriai

Asociacija „Žinių ekonomikos forumas“

zef-logotipas_lt_1Asociacija „Žinių ekonomikos forumas“ – jau daugiau nei penkiolika metų veikianti ekspertinė nevyriausybinė organizacija, siekianti kurti žiniomis ir kūrybiškumu grįstą konkurencingą valstybę.

Kilus klausimams kreipkitės kontaktais: gintare@zef.lt, 862740507

Partneriai

Nominacijos „Metų mokyklos vadovas“ steigėjas – UAB „Šviesa“

sviesa2„Šviesa“ – plačiausią patirtį Lietuvoje turinti edukacinio turinio leidykla, leidžianti  mokomąją literatūrą ir  vystanti skaitmeninius sprendimus švietimui. Leidykla kuria nuoseklų ir integruotą mokymo ir mokymosi turinį, paremtą pažinimu tiriant ir naujausiomis ugdymo metodikomis, skirtomis kuo sėkmingiau įgyti žinias ir kompetencijas. „Šviesa“ nuolat tobulina  abiturientams skirtą sprendimą „Prieš egzaminą“ ir interaktyvaus mokymosi sprendimą „Aktyvi klasė“.  Leidyklos kuriamos  edukacinės  priemonės papildo viena kitą ir padeda vaikams, jaunimui, mokytojams bei tėvams atrasti naujų būdų sėkmingai mokytis. „Šviesa“ taip pat rengia mokymus pedagogams ir tėvams, aktyviai dalyvauja tobulinant Lietuvos švietimą ir sulaukia pripažinimo tarptautinėse leidėjų mugėse.

 

Nominacijų steigėjai

„Inovatyviausias biologijos, chemijos mokytojas“ – UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“

tfs_logo„Thermo Fisher Scientific“ yra didžiausia pasaulio bendrovė, siūlanti produktus ir paslaugas mokslui. Kompanijos padalinys Vilniuje kuria, gamina ir pasaulio rinkose platina produktus gyvybės mokslų tyrimams ir diagnostikai. 2012 ir 2014 m. bendrovė pripažinta Metų darboviete Lietuvoje, jai skirti Metų aplinkosaugos, socialiai atsakingos įmonės, socialinės inovatorės apdovanojimai.

„Inovatyviausias fizikos mokytojas“ – „Workshop of Photonics“, UAB „Eksma“, UAB MGF „Šviesos konversija“

„Workshop of Photonics“, tai UAB „Altechna R&D“ prekės ženklas, kuriuo įmonė ir jos produktai žinomi visame pasaulyje. Joje plėtojamos lazerinio mikroapdirbimo technologijos ir sprendimai, atliekamos lazerinių technologijų galimybių studijos, gaminamos lazerinio mikroapdirbimo sistemos ir atskiri optiniai moduliai.

Kurdama naujas technologijas ir pritaikydama jas pramonėje „Workshop of Photonics“ nuolat bendradarbiauja su verslo ir mokslo atstovais. 2016-aisiais metais kartu su Fizinių ir technologijos mokslų centru (FTMC) įmonė įkūrė Fotoninių technologijų industrinę laboratoriją, skirtą tirti bei įgyvendinti mokslines inovacijas lazerinio mikroapdirbimo srityje.

eksma UAB „Eksma“,  – jau daugiau kaip 30 metų aukštųjų technologijų srityje dirbanti įmonių grupė, sukaupusi unikalią patirtį lazerių, optinių technologijų kūrimo, medicininės ir laboratorinės įrangos diegimo bei medžiagų šiai įrangai tiekimo srityse.

logo_light-conversionUAB MGF „Šviesos konversija“ yra daugiaspalvių femtosekundinių lazerių gamybos pradininkė ir pasaulinė lyderė. Jos gaminami femtosekundiniai parametriniai šviesos stiprintuvai užima apie 80 proc. pasaulio rinkos.

„Inovatyviausias kalbų mokytojas (gimtosios ir užsienio)“ – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka

ltLietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka yra visiems vartotojams prieinama nacionalinė kultūros įstaiga, veikianti informacijos sklaidos, kultūros, mokslo ir švietimo srityse, vykdanti bibliotekų veiklą ir pagal kompetenciją užtikrinanti valstybės informacijos politikos įgyvendinimą.

 

 

„Inovatyviausias pradinio ugdymo mokytojas“ – „Eduka“

„Šviesa“ padeda mokytis ir mokyti kurdama integruotus mokomojo turinio sprendimus: vadovėlius ir jų komplektus, papildomos ir smagiosios edukacijos leidinius ir EDUKA – skaitmeninę edukacijos laboratoriją, apimančią augantį, pažangų ir šiuolaikiško ugdymo procesą. EDUKA aplinką sudaro: EDUKA klasė (skaitmeninė mokymo(si) aplinka internete: skaitmeniniai vadovėliai, jų komplektai ir užduotys); EDUKA dienynas (patikimas mokinių vertinimo ir į(si)vertinimo pagalbininkas mokytojui); EDUKA aktyvi klasė (šiuolaikinei klasei skirtas pažangių technologijų, įrangos ir edukacinio turinio sprendimas.) Visos ugdymo priemonės kuriamos taip, kad padėtų mokytojams vesti įdomias, įtraukiančias, nuoseklias ir vertingas pamokas, suteikiančias žinių ir įgūdžių.

„Inovatyviausias socialinių dalykų mokytojas“ – AB „Swedbank“

„Swedbank“ – vienas pirmaujančių komercinių bankų Lietuvoje. Bankas yra įsteigęs „Swedbank“ Finansų institutą, kurio tikslas – prisidėti prie šalies gyventojų gerovės kūrimo, ugdant jų finansinį raštingumą ir verslumo įgūdžius. Instituto ekspertai šviečia visuomenę apie asmeninių bei smulkaus verslo finansų valdymą, informuoja apie įvairių ekonominių reiškinių ir sprendimų galimą poveikį namų ūkių ir smulkaus verslo finansų padėčiai, teikia praktinių žinių realiems finansų valdymo įgūdžiams formuoti. Nuo 2010 metų „Swedbank“ Finansų institutas kasmet organizuoja Nacionalinę ekonomikos mokytojų konferenciją, taip pat nuo 2018 metų atvers finansinės edukacijos erdvę jaunimui banko patalpose.

„Inovatyviausias menų, technologijų mokytojas“ – Kauno technologijos universitetas

KTU yra vienas didžiausių technologiškųjų universitetų Baltijos šalyse ir viena iškiliausių šalies aukštųjų mokyklų, užimanti lyderio pozicijas daugelyje mokslinių tyrimų ir studijų krypčių. KTU misija – teikti moksliniais tyrimais grįstas tarptautinio lygio studijas; kurti ir perduoti žinias bei novatoriškas technologijas darniai valstybės raidai ir inovacijų plėtojimui; formuoti atvirą talentus ir lyderius įkvepiančią kūrybinę aplinką.

„Inovatyviausias matematikos, IT mokytojas“ – Vilniaus universitetas

Vilniaus universitetas (VU) – pirmasis ir didžiausias Lietuvos universitetas, įsikūręs šalies sostinėje Vilniuje bei turintis padalinį antrajame pagal dydį mieste Kaune. Įkurtas 1579 m. VU yra šalies lyderis absoliučioje daugumoje mokslo ir studijų krypčių.

Būdamas vienu seniausių ir žymiausių Vidurio ir Rytų Europos aukštųjų mokyklų, universitetas darė didelę įtaką ne tik Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių kultūriniam gyvenimui, išugdė ne vieną mokslininkų, poetų, kultūros veikėjų kartą. Vilniaus universitetas yra svarbiausias klasikinis (visapusis) mokslo universitetas Lietuvoje.

 

„Metų neformaliojo švietimo STEAM srityje teikėjas“ – AB „Vakarų laivų gamykla“

vakaru-laivu-gamykla-cmyk„Vakarų laivų gamykla“ įmonių grupė, jau 47 metus projektuoja ir stato laivus, juos remontuoja, gamina sudėtingus įrenginius bei metalo konstrukcijas, o taip pat atlieka jūrų krovinių krovą. Tai viena didžiausių inžinerinės pramonės įmonių Lietuvoje. Šiuo metu grupė vienija 18 skirtingos specializacijos įmonių ir kartu yra didžiausias darbdavys Vakarų Lietuvoje, suteikdama daugiau nei 3500 darbo vietų.

Informaciniai partneriai

Apdovanojimų portalas

Nominacijos „Metų publikos mokytojas“ steigėjas – 15min.lt

(„Penkiolika minučių“) – antra pagal lankomumą naujienų svetainė Lietuvoje. Naujienų portalas „15min“ per mėnesį pasiekia daugiau nei milijoną unikalių lankytojų, kurie internetą naršo su asmeniniais kompiuteriais. Be to, pritraukia 500 tūkstančių lankytojų, kurie internetą naršo su išmaniaisiais telefonais.

 

Apdovanojimų televizija

LRT televizija

logotipasi-tinklalapiui-05

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT) – didžiausia žiniasklaidos grupė Lietuvoje, jungianti  4 televizijos kanalus, 3 radijo programas ir interneto portalą. Pastarųjų metų visuomenės apklausos ir auditorijos tyrimai rodo, kad LRT kaip patikimiausią ir objektyviausią žiniasklaidos priemonę nurodo dauguma respondentų.

Apdovanojimų radijas

Žinių radijas

„Žinių radijas“ – tai viena objektyviausių ir didžiausią visuomenės pasitikėjimą pelniusių įmonių Lietuvoje. Per 16 gyvavimo metų žiniasklaidos priemonė tapo lyderiu rengiant itin išsamias laidas apie politiką, ekonomiką bei įvairias inovacijas. Šiandien „Žinių radijas“ yra daugiamodalė žiniasklaidos priemonė transliuojanti laidas ne tik radijo bangomis, bet ir video formatu.

Apdovanojimų žurnalas

Iliustruotasis mokslas

logotipasi-tinklalapiui-04„Iliustruotasis mokslas“ – mokslo populiarinimo žurnalas, įdomiai ir gyvai pasakojantis apie naujausius mokslo ir technikos pasiekimus, atradimus, primenantis mažai žinomus mokslo istorijos puslapius. „Iliustruotasis mokslas“ – žurnalas tiems, kurie niekada nenustoja mokytis. Tiems, kuriuos intriguoja nauji atradimai ir kūrybingi sprendimai. Tiems, kurie nori žinoti, kaip viskas vyksta.

Renginį globoja LR Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis